IPARUTCA 11.

Két eladó szuteréningatlan Ferencvárosban, külön helyrajzi számon.

A kiválasztott Google Street View-képernyőkép az Ipar utca és a Vaskapu utca sarkáról, a sarokház mindkét utcai homlokzatával

Ipar utca

Indulás kb. 500 méterről, a Margitsziget felé nézve; lefelé fordulás, majd közelítés az Ipar utca 11-re. Végül Google Street View-képernyőkép (nem élő felvétel). A szuterének bejárata a Vaskapu utcáról nyílik. Utcanézet nagyban
183 m²
63 millió Ft
107 m²
32 millió Ft
Együtt 290 m²
95 millió Ft

Két külön helyrajzi szám. Közvetlenül a tulajdonostól.

Megtekintés egyeztetése+36 30 855 1155

A koncepciók egymás alternatívái. A látványtervek elképzelt kialakítások; a megvalósítás feltételeit külön kell megvizsgálni.

Lakásétterem

Egy közös asztal, előre foglalt vacsoraestek, személyes vendéglátás. Az ablakos első rész étkezőként, a belső terek konyhai és kiszolgáló háttérként képzelhetők el.

Kialakítási ötlet, nem működő étterem. A következő öt kép AI-látványterv.

AI-látványterv

A közös étkezőasztal

Ablakos vendégtér, hosszú asztal és meleg esti világítás. A látványterv egy lehetséges berendezést mutat.

AI-látványterv

Séfpult és előkészítés

A tálalás a vendégek előtt történhetne. Az elszívás és a konyhatechnológia külön tervezést igényel.

AI-látványterv

Vacsoraest

Előzetes foglalással érkező kisebb társaság. A lehetséges férőhelyszámot a végleges alaprajz határozza meg.

AI-látványterv

Érkezés az utcáról

Fogadótér a lépcsős lejáratnál, az étkezővel összekapcsolva.

AI-látványterv

Konyhai háttér

Előkészítés, mosogatás és tárolás elkülönített munkaterületeken. A képen elképzelt kialakítás látható.

A tervezés előtt

Az elszívás, a közművek, a higiéniai és vendégforgalmi feltételek helyszíni szakmai vizsgálatot igényelnek. A „lakásétterem” a koncepció neve; az ingatlan ettől nem minősül lakásnak.

Beszéljünk erről a lehetőségről
02Fotó · videó · podcastFotó- és tartalomstúdióKontrollált fény. Többféle alkotás.5 kép és koncepció

Kontrollált fény. Többféle alkotás.

Bérelhető alkotótér termékfotózáshoz, portrékhoz, interjúkhoz és kisebb videós produkciókhoz. Az ablak nélküli hátsó terekben a világítás tudatosan építhető fel.

Térhasználat

Elöl fogadótér és smink-előkészítő; beljebb fotós háttér, podcastszoba és utómunka. A felszerelés zárható tárolást kapna.

Használati helyzetek

Ugyanazon helyszínen készülhet egy márka termékfotója, beszélgetős videója és közösségi tartalma. Mozgatható eszközök támogatják a gyors díszletváltást.

A megvalósítás előtt

A belmagassághoz illő lámpapark, elektromos kapacitás, hangszigetelés és csendes szellőzés tervezendő. A képek nem igazolják a helyiség meglévő akusztikai teljesítményét.

Erről az ötletről egyeztetek Kialakítási ötlet · gazdaságossági számítás nélkül
03Workshop · design · közösségAlkotóműhely és bemutatótérKészítsd el. Mutasd meg. Add tovább.5 kép és koncepció

Készítsd el. Mutasd meg. Add tovább.

Kiscsoportos alkotófoglalkozások és hazai tervezők tárgyainak bemutatása egy helyen. Mozgatható asztalokkal a műhelyből alkalmi kiállítótér alakítható.

Térhasználat

Elöl közös munkaasztal és bemutatótér; beljebb anyagtár, előkészítő és zárható eszköztároló. A terv csendes, kézi alkotótevékenységekre épül.

Használati helyzetek

Papír-, textil- és tárgydekorációs foglalkozások, kis márkabemutatók és alkotói találkozók. A különböző használatok időben válthatják egymást.

A megvalósítás előtt

Az anyaghasználathoz illő szellőzés, mosási lehetőség, tartós felületek és rendezett tárolás szükséges. A koncepció nem számol kemencével vagy zajos ipari gépekkel.

Erről az ötletről egyeztetek Kialakítási ötlet · gazdaságossági számítás nélkül
04Tárolás · szolgáltatásBérraktár és fodrászatKét funkció. Két bevételi forrás.5 kép és koncepció

Két funkció. Két bevételi forrás.

A már kidolgozott koncepció az ablakos üzletrészt fodrászatként, a hátsó tereket külön zárható mini storage egységekként hasznosítaná.

Térhasználat

A korábbi terv kb. 76 m² üzletrésszel és 214 m² bérraktárrésszel számol. Utóbbiból kb. 140,5 m² kiadható tároló; a többi közlekedő.

Használati helyzetek

Digitális hozzáférés, online bérlés, ismétlődő számlázás és rendezett tárolók segíthetnék a használatot. Az automatizálás mellett ügyfélszolgálat és karbantartás is szükséges.

A megvalósítás előtt

A felosztás előzetes tervből származik. Szellőzés, nedvességvédelem, tűzvédelem, beléptetés és végleges elrendezés helyszíni felméréssel határozható meg. Ehhez a koncepcióhoz lent megmaradt az elvi hozamszámító.

BUDAPEST IX. · IPAR UTCA 11.

A hely adott.
A történet a tiéd.

Két szomszédos szuteréningatlan négy elképzelt hasznosítással. Ismerd meg a jelenlegi tereket, és tervezd meg a saját változatodat, közvetlenül a tulajdonossal egyeztetve.

183 m² 63 M Ft107 m² 32 M FtEgyütt 290 m² 95 M Ft
Ipar utcai cím, Vaskapu utcai bejárat
Az ingatlan kifestett, ablakos első része, utcai bejárattal, lépcsővel és kialakítást igénylő padlóvalJELENLEGI ÁLLAPOT
Utcai bejárat. Saját elképzelések.↙
01

Külön helyrajzi számon183 + 107 m²

02

Utcai kapcsolatVaskapu utcai bejárat

03

Kialakítható belső térKb. 3 m belmagasság

AZ AJÁNLAT

Akkora tér, amekkorában
gondolkodsz.

Két külön helyrajzi számon nyilvántartott ingatlan, önállóan vagy együtt megvásárolható. Elsősorban közvetlen vásárlók érdeklődését várjuk.

01 / ÖNÁLLÓ INGATLAN

183 m²

A nagyobb egység, ablakos első résszel és hátsó helyiségekkel. Saját igények szerint kialakítható üzleti háttér.

63 millió Ft

Ez érdekel
02 / SZOMSZÉDOS INGATLAN

107 m²

A kapcsolódó kisebb egység. Önálló vásárlási lehetőség, vagy a nagyobb ingatlan mellé további terület.

32 millió Ft

Ez érdekel

A 95 millió Ft a két önálló ár összege. Az együttes vásárlás részletei személyesen egyeztethetők.

IPAR UTCA 11. · BUDAPEST IX.

Egy hely a városban.
Múlttal és jövőképpel.

Ismerd meg a helyszínt és a környék következő fejezetét: térképes tájékozódás, ferencvárosi örökség és az Ipar utca támogatást nyert megújítási programja.

A PONTOS HELYSZÍN

Ipar utcai cím.
Vaskapu utcai bejárat.

Budapest IX. kerület, Ipar utca 11. A két szuteréningatlan megközelítése a Vaskapu utcáról, lépcsős lejáraton keresztül történik.

Cím és tájékozódásIpar utca 11.Megtekintéshez keresda Vaskapu utcai bejáratot
Útvonal és nagyobb térkép Bejárási időpontot egyeztetek

A térkép az Ipar utcai címet jelöli. A helyszíni találkozó a Vaskapu utcai bejáratnál egyeztethető.

A HÁZ TÖRTÉNETE

Egy ferencvárosi
sarokház emlékei.

Az Ipar utca 11. és a Vaskapu utca 5. ugyanannak a sarokháznak a két címe. A ház történeti összeállításából és a kapcsolódó közgyűjteményi forrásokból három rövid pillanat rajzolódik ki.

1879

A cím már a nyilvántartásban

A levéltári topográfia ekkor már „Ipar utca 11 – Vaskapu utca” címen tartotta számon a telket. A korábbi bejegyzések a terület szántóföldi múltját is őrzik. Ez a telek történetét jelzi, nem a mai ház építési évét.

Budapest időgép · levéltári adatlap ↗
1890 körül

Eklektikus bérház

A történeti összeállítás az eklektikus lakóház építését 1890 körülre teszi. Ez becsült időpont; a pontos építési év és a tervező neve további levéltári kutatást igényel.

Forrás: Ipar utca 11. – Várostörténeti kronológia és kutatási terv.

1976

Művészet a ház falai között

A Fortepan gyűjteményében Dési Huber Istvánné itt berendezett lakásáról is fennmaradtak felvételek. A képeken néhai férje művei láthatók: személyes emlék a ház huszadik századi életéből.

Fortepan · Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény ↗

RÖVID HELYTÖRTÉNET

A városrész, ahol
az ipar nyomot hagyott.

1792

Ferencváros neve

A városrész Ferenc császár és magyar király trónra lépése alkalmából kapta nevét. Az árvizek utáni újjáépítés a kiegyezést követően kapott új lendületet.

Budapest Főváros Levéltára ↗
1866

Malomipari örökség

A Soroksári út–Vaskapu utca környékének ipari múltját a volt Concordia-malom is őrzi. Az önkormányzat helytörténeti ismertetője 1866-ra teszi az építését.

Ferencváros helytörténeti ismertetője ↗

EGÉSZSÉGES UTCÁK · TÁMOGATÁST NYERT ÖNKORMÁNYZATI PROJEKT

Gyalogosbarátabb,
zöldebb Ipar utca.

A kerület hivatalos tájékoztatója forgalomcsillapított utcát ír le: több növényzettel, pihenőhelyekkel és biztonságosabb átkeléssel. A terv 30 km/h-s kialakítást támogat; teljes autómentességet nem állít.

310 mforgalomcsillapított útszakasz
927,94 M Ftelnyert, vissza nem térítendő támogatás
2028. 11. 30.tervezett befejezés

Utca, amelyben jólesik megállni.

A fővárosi programoldalon közzétett Ipar utcai utcakép: növénytelepítés, ülőhelyek és rendezettebb gyalogosfelületek.

Képforrás: Budapest Főváros Önkormányzata ↗

Mit tartalmaz a megújulás?

A 2026-os kerületi ismertető 27 kerékpártámaszt, öt árnyékoló pergolát és 100 m² nyitott városi teret sorol fel. A zöldítéshez járdaszintre emelt csomópontok és gyalogos-átvezetések kapcsolódnak.

A kerület hivatalos projektleírása

Tervezett közterületi fejlesztés. A látványterv a fővárosi kiadványból származik; a részletek és az ütemezés a megvalósítás során változhatnak. Forrásellenőrzés: 2026. október 22.

Az eredeti projekt-tabló a területi térképpel. Teljes hivatalos kiadvány · PDF, 98,1 MB ↗

BÉRRAKTÁR + FODRÁSZAT · ELVI GAZDASÁGOSSÁG

A lehetőség mellé
tegyünk számokat.

Ez a számítás kizárólag a bérraktár–fodrászat koncepcióra vonatkozik, a két ingatlan együttes megvásárlásával. Állítsd a bérleti díjakat, a kihasználtságot és a költségeket; az új portfóliótervekhez nem készült gazdaságossági modell.

Alap forgatókönyv · feltételezés
5 500 Ft/m²/hó
78%
Induló év és a költségkeretek tartalma

A kialakítási keret mindkét funkciót, a tárolófalakat és ajtókat, burkolatokat, villanyt, légtechnikát, nedvességvédelmet, beléptetést, számlázási integrációt és beruházási tartalékot együtt fedi le. A 25 M Ft tervezési keret, nem kivitelezői ajánlat.

A fix költség tartalmazzon közös költséget, energiát, szellőztetést, biztosítást, szoftvert, könyvelést, takarítást, marketinget, üzemeltetői munkadíjat és helyi terheket. A bevételarányos rész fizetési díjakra, további üzemeltetési tételekre és pótlási tartalékra szolgál. Franchise esetén annak díját is hozzá kell adni.

MŰKÖDÉS + ÉRTÉKVÁLTOZÁS · STABILIZÁLT ÉV

19,63%éves elvi összhozam / teljes induló ráfordítás

Működési hozam5,02%
Értéknövekedés hatása14,61%

Mindkét rész a 125,00 M Ft teljes ráfordításra vetítve. A 130,00 M Ft felújítás utáni érték éves változásának feltevése: 14,05%.

Feltételezett éves értéknövekedés18,27 M Ft
Éves elvi vagyonnövekmény24,54 M Ft

Működési pénzáram + ingatlanérték-változás. Az értékváltozás nem befolyt bérleti bevétel.

Éves működési pénzáram6,28 M Ft
Megtérülés csak működésből19,9 év
Bérraktár bevétele / hó
602 702 Ft
Üzletrész bevétele / hó
237 500 Ft
Összes bevétel / hó
840 202 Ft
Működés és tartalék / hó
317 216 Ft
Működési pénzáram / hó
522 986 Ft
Teljes induló ráfordítás
125 M Ft
Első 12 működési hónap pénzárama
3,34 M Ft
Tárolók működési nullszaldója*
4,4%

A számítás a beállított feltételezések eredménye, nem hozamígéret.

A befektetés érdekel

BÉRLETI PÉNZÁRAM + INGATLANÉRTÉK

Mit érhet a befektetés
a tartási idő végén?

A teljes hozam a működés mellett a felújítás utáni becsült értéket, a későbbi piaci értékváltozást és az eladás költségét is figyelembe veszi.

FELÚJÍTÁS UTÁN

Ingatlan becsült értéke—

Vételárhoz képesti értékhatás: —

A RÁFORDÍTÁS FIGYELEMBEVÉTELÉVEL

Felújítási költségen felüli értéktöbblet—

Felújítás utáni érték − 95 M Ft vételár − kialakítási keret. Az egyéb induló költség a teljes eredményben külön levonódik.

Évenkénti pénzáram és ingatlanérték
A megadott tartási idő évenkénti modellje, az utolsó évben eladással
IdőpontMűködési pénzáramIngatlan becsült értékeEladásból befolyó összeg

A modellben a teljes ráfordítás a vásárláskor merül fel. A bérleti működés a kialakítás után indul; az első 12 működési hónap a fenti, alacsonyabb induló kihasználtsággal számol, utána a stabilizált éves pénzáram változatlan. A kivitelezés idején felmerülő további kiadásokat az egyéb induló ráfordításban lehet szerepeltetni. Az értéknövekedés a felújítás befejezésétől indul; a kialakítás alatt külön piaci árváltozást nem feltételezünk. Nincs bérletidíj-emelés, inflációs korrekció, finanszírozás vagy jövedelem-/nyereségadó a számításban. Az eladási érték csak tényleges értékesítéskor válhat pénzbevétellé.

*A nullszaldó a működési költségeket fedező tárolókihasználtság, a beállított üzletbérlettel együtt. A tőkebefektetés megtérülését nem jelenti. A modell 140,49 m² kiadható tárolóval számol. Az éves működési hozam a stabilizált éves pénzáram osztva a teljes induló ráfordítással; az egyszerű megtérülés ennek reciproka, változatlan éves pénzárammal. A kiemelt éves elvi összhozam a stabilizált éves működési pénzáram és a felújítás utáni érték feltételezett éves növekményének összege, osztva a teljes induló ráfordítással. A működésből számolt egyszerű megtérülés változatlanul csak a befolyó működési pénzáramot használja. Az évenkénti pénzáramtáblában az ingatlan értéke az eladásnál egyszer szerepel. A kiemelt éves összhozamot nem adjuk hozzá még egyszer. A hitel és a jövedelem-/nyereségadók egyik modellben sem szerepelnek.

A bevételek áfa nélkül értendők. A beruházási mezőkbe a vevőnél ténylegesen viselt ráfordítást kell beírni, a le nem vonható áfával együtt. A vételár adókezelése még tisztázandó: az alapmodell a megadott 95 M Ft hirdetési árat használja; az ezen felüli, vissza nem igényelhető adókat és ügyleti költségeket az egyéb induló ráfordításban kell szerepeltetni. A bérleti kedvezményeket és díjhátralékot alacsonyabb effektív díjjal vagy kihasználtsággal érdemes modellezni.

Piaci támpontok, források és feltételezések

NYILVÁNOS HAZAI ÁRLISTA

4 980–7 450 Ft/m²/hó

A BpD-Depo 2–5 m²-es tárolóinak közzétett díjaiból számított, áfa nélküli sáv. Például 5 m²: 24 900 Ft/hó; 2 m²: 14 900 Ft/hó. Az árlista ezeknél legalább 5 havi bérlettel számol. A helyszín és a szolgáltatás eltér, ezért ez árazási támpont, nem Ipar utcai értékbecslés.

BpD-Depo árlista ↗

EURÓPAI IPARÁGI KONTEXTUS

FEDESSA × CBRE, 2025

A jelentés növekvő távolról üzemeltetett állományt mutat; az európai átlagos kihasználtság 0,8 százalékponttal csökkent. Az üzemeltetői felmérés 138 szereplőt és 1 447 telephelyet fedett le. Ez nem magyar piaci előrejelzés. A modell 60 / 78 / 85%-os kihasználtsága saját tervezési feltételezés.

Iparági jelentés PDF ↗

AZ INGATLAN SAJÁT MODELLJE

140,49 m² kiadható tároló

A meglévő bérraktár-üzleti tervből átvett előzetes érték; a 214 m² tartalmazza a közlekedőket is. Az üzletrész kb. 76 m². A havi 200 / 250 / 300 ezer Ft üzletbérlet, a kialakítás és a működési költségek feltételezések; nincs aláírt bérleti szerződés vagy friss kivitelezői ajánlat mögöttük.

A kialakítási koncepció ↗

Forrásellenőrzés: 2026. október 22. A közzétett árlista ajánlati árakat tartalmaz, frissítési dátuma nem ismert. A forgatókönyvek összehasonlító becslések, az oldal nem működő üzletágat kínál eladásra.

ALAPRAJZ ÉS ELRENDEZÉS

Lásd át az egészet.

A zölddel jelölt 183 m²-es és a narancssárgával jelölt 107 m²-es egység külön és együtt is megismerhető.

183 m²107 m²Letöltés JPG

EGY RÖVID BETEKINTÉS

Járd be.
Képzeld tovább.

A 36 másodperces filmben a jelenlegi tér és egy lehetséges kialakítás is megjelenik.

A film AI-látványterveket is tartalmaz. A felújított jelenetek kialakítási ötletek.

Megnyitás a YouTube-on

AMIT ÉRDEMES TUDNI

Adottságok.
Őszintén.

Szuterénhelyiségek különböző készültségű terekkel. A döntéshez a lehetőségeket és a szükséges munkákat együtt érdemes látni.

Ipar utca 11. a térképen
Elhelyezkedés
Budapest IX., Ipar utca 11.
Ingatlan jellege
Szuterén, raktárként hirdetett helyiségek
Alapterület
183 m² és 107 m², együtt 290 m²
Nyilvántartás
Két külön helyrajzi számon szereplő ingatlan
Megközelítés
Vaskapu utcai bejárat, lépcsős lejárat
Belmagasság
A 183 m²-es hirdetés szerint kb. 3 m
Víz és csatorna
Kiállások rendelkezésre állnak; a vezetékeket a hirdetés szerint cserélték
Fűtés kialakítása
Gázbekötési lehetőség, korábbi kéménybélelési ajánlat. Kész fűtési rendszerként nem hirdetjük.
Állapot
Kifestett első rész; befejezendő padló és felújítandó hátsó terek

GYAKORI KÉRDÉSEK

Mielőtt
eljössz.

Külön is megvásárolhatók az ingatlanok?

Igen, a két ingatlan külön helyrajzi számon szerepel, önállóan is megvásárolható. A 183 m²-es ingatlan ára 63 millió Ft, a 107 m²-esé 32 millió Ft. Együtt 290 m²-t kínálunk, a két ár összege 95 millió Ft.

A képeken látható felújítás elkészült?

A „Jelenlegi állapot” fotói a meglévő tereket mutatják. A külön jelölt AI-látványtervek és a film felújított jelenetei kialakítási elképzelések. A padló befejezése és a hátsó helyiségek felújítása még feladat.

Mire vonatkozik a bérraktárterv 214 m²-e?

A két ingatlan összesen 290 m². Ebből a terv megtart körülbelül 76 m² kifestett, ablakos üzletrészt. A fennmaradó 214 m²-en számol bérraktár-kialakítással, beleértve a közlekedőket is. A meglévő üzleti modell ezen belül kb. 140,49 m² kiadható tárolófelületet és 73,51 m² közlekedőt feltételez; ez előzetes tervadat.

Bármilyen vállalkozás működhet itt?

A bemutatott használatok lehetőségek. A konkrét tevékenységhez szükséges műszaki, társasházi és használati feltételeket a vásárlási döntés előtt külön kell tisztázni.

Hogyan lehet megtekinteni?

Előre egyeztetett időpontban. Hívj a +36 30 855 1155-ös számon, vagy írj az ingatlan.com hirdetésén keresztül. A cím Ipar utca 11., a bemutatott utcai bejárat a Vaskapu utcán található.

INGATLANKÖZVETÍTŐKNEKKonkrét vevővel érkezel?

Elsősorban magánszemélyek közvetlen érdeklődését várjuk. Ha ingatlanközvetítőként már van konkrét vevőd, az alábbi feltételekkel egyeztethetünk eseti együttműködésről.

  • Egy előre megnevezett vevő. A megbízás kizárólag az előzetesen azonosított vevőre szólhat, nem kizárólagos, és 30 napra kötjük. Hosszabbítás csak külön írásbeli egyeztetéssel.
  • Hirdetés és továbbközvetítés nélkül. Az együttműködés nem ad lehetőséget újrahirdetésre, tömeges kiajánlásra vagy más közvetítő bevonására. A szükséges anyagok kizárólag a megnevezett vevőnek továbbíthatók.
  • Bruttó 3% közvetítői díj, áfával együtt. A díjalap a tényleges adásvételi szerződésben rögzített, áfa nélküli vételár; ha a vételárat áfa nem terheli, a teljes vételár. A 3%-os díjon felül további áfa nem fizetendő.
  • Díjfizetés sikeres értékesítés után. Feltétel a megnevezett vevővel, a közvetítő igazolható közreműködésével létrejött adásvétel és a teljes vételár beérkezése. A díj a vételár jóváírása és a szabályszerű számla kézhezvétele közül a későbbi időpontot követő 8 napon belül fizetendő.
  • Szűkített, 3 hónapos utóhatás. Csak a megbízás megszűnését követő 3 hónapon belül megkötött adásvételre, az előzetesen azonosított, a megbízás alatt igazolhatóan bemutatott vevőre és a közvetítés eredményeként történő vásárlásra vonatkozhat. A teljes vételár beérkezésének feltétele ilyenkor is megmarad.
  • Előre egyeztetett bemutatás. A bejárást előzetesen egyeztetjük. Általános értékesítési vagy önálló bemutatási megbízást nem adunk.

Jelezd, melyik ingatlanra vagy a két ingatlan együttes megvételére érkezik a vevőd. Az eseti szerződésben a bevont ingatlanokat a külön helyrajzi számaikkal pontosítjuk.

Vevőbemutatást egyeztetek

Ez az együttműködés tervezett feltételeinek összefoglalója. Megbízásról külön írásos megállapodást kötünk; az oldal megtekintése vagy a telefonos érdeklődés nem jelent megbízást.

NÉZD MEG SZEMÉLYESEN

Beszéljük át
a terveidet.

Mondd el, melyik ingatlan érdekel és mire használnád. A következő lépés egy előre egyeztetett bejárás.

+36 30 855 1155 Felhívom a hirdetőt Üzenet az ingatlan.com-on

Budapest IX., Ipar utca 11.
Bejárat a Vaskapu utca felől.

Árak és területekMegtekintés

Az Esc billentyűvel is bezárható. Az alaprajz görgetéssel is áttekinthető.